Сьогодні, з розвитком інтернету, дедалі більшу популярність здобуває холістичний підхід до медіапланування: коли на комунікацію в медіа дивляться як на цілісну картинку, оцінюючи ефективність кожного каналу лише у співвідношенні з цілим.

Одним із проявів холізму в медіаплануванні стала абревіатура POEM. Вона розшифровується як paid, owned і earned media. Тобто, платні, власні та зароблені медіа-канали. (Якщо читати кирилицею, виглядає символічно.).

Модель POEM описує три принципово різні типи відносин медіа та рекламодавця.

Paid медіа – це традиційне платне розміщення реклами в ЗМІ. Не обов’язково лише в традиційних. Банери та контекстну рекламу теж відносять до paid медіа.
Owned медіа – це власні ЗМІ, наприклад, корпоративний сайт, корпоративний журнал, блог компанії, мобільні додатки.
Earned медіа – це ті контакти з аудиторією, за які рекламодавець не платив, а отримав завдяки цікавому контенту. Мається на увазі, звичайно ж, позитивне висвітлення компанії. Наприклад, редакторські статті про компанію, вірусники, спільноти в соціальних мережах. Earned media ще називають free media (безкоштовні медіа), але деякі експерти вказують на те, що хоча зароблені медіа не оплачуються безпосередньо, вони далеко не безкоштовні, бо вимагають вкладення часових, людських ресурсів з боку рекламодавця.

Ось докладний пост (англійською) з аналізом цих видів медіа.

Share
This