Базова аудиторія, БА, Universe, Total Individuals – це аудиторія, щодо якої вимірюється афініті-індекс, або щодо якої проводиться закупівля рекламного інвентарю.
TRP
На малюнку червона зона – це базова аудиторія; жовта зона – цільова аудиторія; а зона Impact – ті, кого охопила рекламна подія.

Базова аудиторія – це важливе поняття під час роботи з рекламоносіями, і, особливо, під час роботи з рекламою на телебаченні. Телеканали (та інші рекламоносії) у звітах, вказуючи свої рейтинги, можуть наводити їх відносно власної базової аудиторії (у цьому контексті вона ще називається баїнговою аудиторією). Тобто, телеканал ААА в прес-релізі вказує середній рейтинг 4,5% за базовою аудиторією 14-49, а телеканал БББ – рейтинг 4,5% за аудиторією 18-54. Це не означає, що рейтинги цих каналів – однакові, оскільки у разі перерахунку обох каналів на аудиторію 18+ канал ААА може випередити канал БББ. Тому, для порівняння каналів (і порівняння афініті-індексів каналів) необхідно упевнитися, що ви маєте на увазі єдину БА.

Для розуміння значення базової аудиторії наведемо кілька тез:

Для рекламоносія, що розглядається, базова аудиторія – найбільша.
Слово “Universe” найточніше описує це поняття: з англійської воно перекладається як “всесвіт”, більшим за який нічого бути не може.
Як правило, базова аудиторія описується демографічними показниками.
Закупівлі рекламоносіїв також здійснюються за рейтингами, які ґрунтуються на базовій аудиторії. Саме для неї наводяться ціни у прайс-листах.

Станом на сьогодні (грудень 2010) у телеканалів заявлені наступні баїнгові аудиторії:

Інтер – 18+, 50тис+

1+1 – 18-54, 50тис+

СТБ – 14-49, 50тис+

ICTV – 14-49, 50тис+

Новий канал – 14-49, 50тис+.

web
Share
This