Частка аудиторії, Share, Shr – (для телебачення) відсоток глядачів певної події серед усіх глядачів, які дивляться телевізор у цей момент.

Частка відрізняється від рейтингу тим, що вона рахується від загальної кількості тих, хто дивиться телевізор у цей момент, а рейтинг – від усього населення країни.

Наприклад, якщо передача транслюється о 8 вечора, то частка у неї може бути 7%, а рейтинг – 1%. Це означає, що більша частина населення припала до екранів, і хоча програма набрала лише 7% частки – це була її частка серед усіх телепрограм, які йдуть у цей час, то цілий 1% населення дивився цю передачу. Якщо цю саму програму пустили в ефір о 3-й годині ночі, то її частка може зрости до 50%, але ось рейтинг буде всього 0,01%. Це означає, що з тих 4600 українців, які чомусь не спали, а дивилися телевізор, половина вибрала цю передачу. Однак та частка в 7% у кількості глядачів більша, ніж ця частка в 50%.

Якщо говорити про медіа загалом, без прив’язки до телебачення, то частка аудиторії, яка дивилася подію, обравши її з-поміж усіх можливих подій, які йдуть у цю хвилину, називається Share Of Voice (частка голосу), скорочено SOV.

Share
This