• Категория: GRP

WGRP або Weighted Gross Rating Points – зважені або наведені рейтинги, умовна одиниця під час купівлі реклами на ТБ, що позначає кількість глядачів, які проконтактували з рекламним роликом, наведених до 30-секундного еквівалента.
Показник зваженої кількості пунктів рейтингу – важливий параметр рекламної кампанії. Він необхідний для взаєморозрахунків з телеканалами і для оцінки загального обсягу реклами. Вартість пункту рейтингу в прайс-листах каналів вказується саме за WGRP, і ось чому.

Що таке рейтинг? Це кількість людей (в абсолютних цифрах або у відсотках), які проконтактували з подією, наприклад із рекламним роликом. АЛЕ! Адже з цього визначення зрозуміло, що рейтинг від довжини ролика не залежить. Тобто, якщо 10% від нашої аудиторії побачили поспіль два рекламні ролики – один 5″, а інший 30″, це означає, що і той, і інший мають рейтинг 10%. Але ж закон про рекламу обмежує рекламний час на каналі. Тобто, якщо рекламодавець платитиме за GRP, то обидва ці ролики коштуватимуть однаково, а канал віддав під 30″ ролик ефіру в 6 разів більше, ніж під 5″.

Саме для вирішення цієї розбіжності рекламісти й розробили такий параметр як WGRP. Розраховується він просто: рейтинг кожного ролика множиться на коефіцієнт ціни для цієї довжини ролика. За 1 зазвичай береться 30″. Наприклад, якщо канал використовує пропорційну систему коефіцієнтів, то для прикладу, наведеного вище: WGRP (5″) = 10%*5″/30″ = 1,67%.

Проте канали всіляко прагнуть скоротити кількість коротких роликів в ефірі. Це і зрозуміло, оскільки клієнту набрати необхідну кількість GRP короткими роликами дешевше. Тому канали використовують непропорційну шкалу ціноутворення. Наприклад, на більшості українських телеканалів 5″ ролик має коефіцієнт 1/3 від 30″, хоча коротший за нього в 6 разів.

Спочатку застосовувалася пропорційна система коефіцієнтів, і співвідношення WGRP/GRP визначали як відношення тривалості цього ролика до 30 секунд: WGRP 10 секунд рахували як 1/3 від GRP, WGRP 40 секунд як 4/3 від GRP. Зараз часто використовують спеціальні коефіцієнти, що ґрунтуються на даних порівняльної ефективності роликів різної тривалості. Здебільшого коефіцієнти розрахунку вводяться продавцем рекламного часу. Наприклад: для 10 секунд ролика може бути використаний коефіцієнт 0.45, для 15 секунд – 0.65.

Таким чином, за 1 WGRP приймають GRP 30-секундного рекламного ролика, а для підрахунку WGRP роликів іншої тривалості використовують спеціальні коефіцієнти.

Share
This